Forum Towarzystwo Miłośników Rzeki Regi Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Przyszłość Regi i TMRR
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Odpowiedz do tematu    Forum Towarzystwo Miłośników Rzeki Regi Strona Główna » Forum Towarzystwa Miłośników Rzeki Regi Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Przyszłość Regi i TMRR
Autor Wiadomość
Krzysztof Inny
Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zachodniopomorskie

Post Przyszłość Regi i TMRR
Uważam, że czas najwyższy zdefiniować przyszłość naszego Towarzystwa.
Przestaje podobać mi się powielanie stetryczałego modelu PZW.
Zabrzmi to ostro, ale ktoś to musi powiedzieć, modelu opartego na igrzyskach czyli zawodach i pijaństwie oraz nadmiernej niczym nie uzasadnionej reklamie. I nie jest dla mnie argumentem zbieranie funduszy,ponieważ na straż zawodową z prawdziwego zdarzenia to kropla w morzu potrzeb a żadne nawet największe zarybienia przy szykującej się nadmiernej presji wędkarskiej i kłusowniczej nie podołają.
Reklamujmy dolna Regę a górną zostawmy na forach w spokoju.Mało jest przykładów jak pomimo ochrony i zarybień skończyło wiele rzek w Polsce.
Jeśli ktoś liczy, że gwałtownie wzrośnie liczba członków z Polski a zarazem fundusze to grubo się myli.
Poza tym domagam się zorganizowania spotkań przynajmniej raz w miesiącu na których można wypracować wspólne stanowisko w działaniach a także kontrowersyjnych kwestiach. W tym aspekcie mam już dosyć sobiepaństwa i kreowania jedynie słusznych idei i bycia biernym obserwatorem. Dobro tej rzeki i dorzecza szczególnie leży mi na sercu. Na papierach wszystko wygląda pięknie ile to nie zarybiamy a niestety stan rybności jest opłakany. Przy takiej ilości zarybień systematycznie prowadzonych od lat brakuje ryb w granicach trzydzieści do czterdziestu centymetrow(jak to mówię najgłupszych roczników podatnych na szybkie wybicie). Myślę o odcinkach poniżej Łobza. A zeszłoroczna jętka poniżej Worowa też wiele pokazała.
O czymś to świadczy. Tylko nikt nie potrafi wysnuć z tego odpowiednich wniosków. Dość hura optymizmu i zakłamania. Ilości ryb nie są porażające a niektórzy zmierzają w kierunku zniweczenia nasze pracy.
Idąc śladami kolegów proponuję założyć na forsie wątek "Rega i dorzecze,pstrąg lipień 2009". Od dwudziestu kilku lat zarybiałem tę rzekę znam każdy odcinek i całe dopływy jak chcecie pomogę moim doświadczeniem tak, że opiszemy ją lepiej niż niejeden redaktor z prasy wędkarskiej. Ale chciałbym to omówić ze wszystkimi zainteresowanymi bo to nie jest tylko moja rzeka i sam na niej nie łowię. Do cholery szanujmy się i szanujmy te naszą perłę. Niech decyduje większość po poznaniu argumentów za i przeciw. Wtedy można zrobić coś takiego. A wtedy daję trzy sezony i odechce Wam się podobnych pomysłów. Chyba że ktoś lubi łowić w tłumie dłoniaki co moim zdaniem wypacza sens pstrągarstwa.
Pytam czy nie wystarczy wklejać zdjęć w wątku Fors Połowy 2009. Chcecie się pochwalić jak to ktoś mi to sugerował i być znanymi, będziecie. Pytam po co wklejać fotkę tej samej ryby w połowach 2009 i wątku o Rega 2009. Czemu pisać, zdjęcie w kleje na stronie TMRR.
Chcesz wklej tu i tu i po problemie bez bezsensownego komentarza.
Być może ktoś chce ożywić i reklamować naszą stronę a zarazem Towarzystwo, ale czy tędy droga. To najprostszy i najłatwiejszy a wg. mnie nie obrażając nikogo, najgłupszy ze sposobów. Co tej rzece da, że posypią sie gratki.
Ważne problemy i tak pozostaną nierozwiązane.Pokażcie to konkretnymi działaniami. Np. jak pokazaliśmy to broniąc ją przed zbiornikiem w Kłodkowie i "grubą" melioracją.
Oczywiście skala problemów najlepiej niech się nie powtórzy, ale takie np. konsultacje z meliorantami ciekawe jak wyglądają. Ktoś w nich uczestniczy. Powiecie czemu tego sam nie robisz. Odpowiem tak uczestniczę w dorzeczu Iny nawet poświęcam w tym celu dni urlopowe zresztą nie tylko ja, a problemy Regi poruszamy na spotkaniach w ZZMiUW .
Proszę o opinię na ten temat was wszystkich a szczególnie tych którzy będąc w cieniu dużo dla tej rzeki robią i zrobili i rozumieją co przy promowanym obecnie kierunku w którym zmierzamy się szykuje.
Oczywiście oprócz nieprawidłowości są i zmiany na dobre Co nie przeszkadza by stworzyć możliwości w nich uczestnictwa nas wszystkich. Moim zdaniem powinniśmy się spotykać i w "dyskusji " kształtować kierunki rozwoju.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Inny dnia Nie 13:52, 22 Mar 2009, w całości zmieniany 1 raz
Nie 13:32, 22 Mar 2009 Zobacz profil autora
AndrzejLaszuk
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 152
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łobez

Post
Masz rację Krzysztofie i zgadzam sie z Toba odnośnie spotkań. Natomiast nie zgodzę się z Toba odnośnie reklamowania łowiska. To nie jest tak jak myślisz. Pstrągowanie staje się modą w wękarstwie. Wielu z poczatkujuących przeczytało niejeden artykół o pstrąsiak , o tym jak trudno go złapac itp. Dlatego też większość z tych początkujących wędkarzy próbuje sił , złapią ledwo wymiarka i zabierają do domu aby sie pochwalić zdobyczą. W samym Świdwinie jest ok 15 wędkarzy , któzy rozpoczęli przygodę z pstrągiem. W Łobzie jest ich także ok 10-15. Niestety na to nie poradzimy , i samotość nad rzeką to wspomnienie . O mojej tajnej rzecce nie wspominałem , i tak jest zdeptana. Odechciało mi sie wędkować w okresie kiedy nad rzeką są tłumy. Zaczynam przygodę w maju . Wtedy jest luz. Masz odpowiedź na brak jak to napisałeś głupich niedorostków. Często jestem nad wodą podczas kontroli , i widzę cały czas te same osoby Kilka razy spotkałem wędkarzy z Gorzowa czy też z Pyrzyc. Wspomniałeś o meliracjach . Przedstawiono mi zakres prac meliorackich i nie ma żadnej poważnej ingerencji w interesujące nas rzeki. Jedynie miałem zastrzeżenia co do Golnicy ale tę kwestię sobie wyjaśniłem. Zaś na Świdwinie mają robić na każdym progu bystrotoki i tam będzie nasz człowiek doglądający prac. Wg mnie zamiast spotykać sie i debatować można stworzyć na forum wątek i np uzgodnić dzień i godzine aby usiąść przed kompem i popisać bądź też pogadać na skypie. Oczywiście nie mam nic przeciko spotkaniom gdyz fajnie posiezieć przy Żubrze . Ale chciałbym aby jak największe grono uczestniczyło w tych spotkaniach a z doświadczenia wiem , że na pierwszych spotkaniach jest duża frekwencja zaś później przychodzą jedynie Ci kytórym najbardziej na tym zależy. Planuję spotkanie w plenerze w kwietniu . Może na zawodach o Memoriał Roberta . Będzie duża rzesza kolegów z TMRR. Pozdrawiam. Andrzej

Ps Jak tam Zuzia. Miałeś fotki przesłać.


Post został pochwalony 0 razy
Nie 18:24, 22 Mar 2009 Zobacz profil autora
Wojciech.Koźmiński
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post przyszłość ...
Myślę, że jako założyciel i pomysłodawca tego Towarzystwa, a także członek jego zarządu, mam w tym miejscu prawo napisać kilka słów, szczególnie, że widzę problem, który moim zdaniem ma głębsze podłoże.
Wiesz dobrze Andrzeju, że nie zawsze popierałem Twoje działania marketingowo – reklamowe górnej Regi, wiesz dobrze dlaczego, bo Ci o tym pisałem.
Wiesz tez dobrze, że nigdy ani publicznie, ani prywatnie nie kwestionowałem tego co robisz, bo zawsze uważałem i nadal uważam, że nie ma drugiej osoby tak zaangażowanej w prace na rzecz tej rzeki.
Czasem jednak, zanim podejmie się jakieś decyzje dotyczące rozpowszechniania informacji na temat połowów pstrągów w dorzeczu Regi, warto jest porozmawiać o tym z innymi członkami zarządu.
Nie masz chyba wątpliwości, że zarówno Grzesiek jak i ja również chcemy dla rzeki jak najlepiej, a czasem możemy mieć przecież niezłe pomysły.
Mam wielkie wątpliwości i wielki strach przed następnymi sezonami nad Regą.
Bardzo boję się o nasze pstrągi i lipienie, ja tez poniekąd traktuje je jak swoje dzieci. Boję się o nie, ponieważ mogą sobie nie poradzić ze zmasowanym atakiem wszelkiej maści wędkarzy ściągniętych tutaj przez optymistyczne artykuły i zdjęcia publikowane na ogólnokrajowych forach internetowych.
Wiesz, w tej chwili przypomniały mi się słowa mojego teścia, człowieka który pokazał mi tę rzekę i dzięki któremu ją pokochałem, ojciec powiedział mi kiedyś „wielką tajemnicę”, która może niektórym z nas wydać się banałem, otóż zapytał mi się kiedyś, czy wiem co pstrągi lubią najbardziej, a gdy zaprzeczyłem oznajmił – ŚWIĘTY SPOKÓJ.
To złote słowa, które w tej chwili są szczególnie na czasie.
Chciałbym być dobrze zrozumiany. Rega nie jest żadną tajną rzeką, ale robienie z niej na ogólnopolskim forum pstrągowego eldorado jest moim zdaniem działaniem nieodpowiedzialnym, którego konsekwencje mogą być trudne do naprawienia.
Najazd nad rzekę wielkiej liczby wędkarzy z różnych stron Polski ( i nie zgadzam się z Tobą, że obcych nad wodą niewielu, w ciągu ostatnich dwóch lat spotkałem wiele samochodów z rejestracjami dawnych województw gorzowskiego i poznańskiego, spotkałem też na moście w Łagiewnikach pijanych wędkarzy z Polic, którzy już od stycznia urządzają sobie zawody na wychudzonych pstrągach, beretując przy okazji wszystko co złowią).
Sytuacja moim zdaniem jest zła a coraz intensywniej eksploatowana populacja pstrąga jest zagrożona.
Niestety dużą część odpowiedzialności za ten stan rzeczy ponosi Towarzystwo, również ja, dlatego, że nie potrafiłem Tobie i innym wyperswadować nadmiernej reklamy.
Podnosisz Andrzeju, że reklama nakręci nowych sponsorów, a ja się zastanawiam po co oni są nam potrzebni?
Czy my chcemy prowadzić przedsiębiorstwo wędkarsko – ekologiczne? Nic mi o tym nie wiadomo.
Dobrze wiemy jaki mamy roczny budżet, starcza w zupełności na kontynuacje akcji zarybiania lipieniem, starcza na też na straż rybacką.
Jeżeli zostaniemy wpisani do rejestru Organizacji Pożytku Publicznego dojdzie pewnie jeszcze kilka tysięcy rocznie. Po co nam więcej?
Pamiętam dobrze jaka była idea powoływania naszego Towarzystwa, zgadzaliśmy się we trzech: Ty, January i ja – chcieliśmy przede wszystkim pomóc rzece i jej mieszkańcom, chcieliśmy stworzyć niewielką, ale oddaną i społecznie pracująca dla rzeki grupę ludzi.
Ja w tej chwili odnoszę niepokojące wrażenie, z komercja bierze górę, niepokoi mnie to.
Odnoszę wrażenie, że głównym zadaniem Towarzystwa jest organizowanie przez nie same, albo przez jego członków zawodów wędkarskich.
Tylko jak takie zawody mogą pomóc ichtiofaunie Regi, tego nie wiem?
Argument finansowy mnie nie przekonuje, bo moim zdaniem nasze finanse są w dobrej kondycji, starcza nam na nasze planowe akcje.
Krzysiek ma racje, nasze Towarzystwo nie ma koncepcji działania, a jego członkowie nic nie wiedzą o planach na przyszłość. Nie jest to bynajmniej zarzut wyłącznie pod Twoim adresem, ale dobrze też wiesz, że jako przewodniczący, ponosisz w tym względzie największą odpowiedzialność.
Spotkania nie mogą, ale muszą się odbywać, to warunek działania każdego stowarzyszenia, w którym wszyscy jego członkowie mają równy głos i prawo do wspólnego decydowania o polityce prowadzonej przez Towarzystwo.
A Zarząd, czyli nasza trójka powinna w tym względzie świecić przykładem pod każdym względem, zarówno jako wędkarze ale również jako ludzie.
pozdrawim Wojtek


Post został pochwalony 0 razy
Nie 19:22, 22 Mar 2009 Zobacz profil autora
GośćPost
Nie wiem Wojtku dlaczego Ty na mnie psy wieszasz , jak ja żadnego marketingu Redze nie urządzam. Sa ryby chłopaki je łapia i ja im tego nie kazałem oznajmiac wszem i wobec . To jest ich sprawa i Ty do nich mniej pretnesje , że chcą sie pochwalić swoimi zdobyczami. Reklama rzeki nam nic nie da , gdyz ucierpia na tym ryby a my z tego nic nie zyskamy. Nie wiem dlaczego Ty mnie za to obarczasz. Rozmawiałem telefonicznie z Krzyśkiem , który powiedział, że to jest jakaś moja reklamowa polityka rzeki. Nic na ten temat nie wiem. Nie piszę , nie chodze na ryby bo mam naderwny mięsień łydki . O co tu chodzi . Panownie , czego wy ode mnie chcecie ? Nic nie rozumiem. Pozdrawiam i jak dojdzie do jakiejś normalności dajcie znać.
Ps. Spotkania są dobrym pomysłem , i Patryk zrobi na naszej stronie tzw komferencję i na skypie będziemy mogli się spotkać i porozmawiać .
Najbliższe spotkanie na sprzątaniu Regi o czym w aktualnościach napiszę .
Nie 21:37, 22 Mar 2009
patryk3069
AdministratorDołączył: 09 Cze 2007
Posty: 132
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Post
Witam. Jako iż ciężko będzie się spotkać póki co w wyznaczonym terminie, więc w międzyczasie proponuję utworzyć wideo-konferencję, jak zasugerował pan Andrzej. Najlepszym programem do tego będzie skype, ze względu na jakość rozmowy i intuicyjny wygląd. Jeżeli wyrażacie na to zgodę to proponuję ustalić konkretny termin i przysłać do mnie na "pw" wiadomość ze swoim nickiem w skypie. Jeżeli ktoś nie wie jak założyć to proszę pisać do mnie. Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Nie 21:59, 22 Mar 2009 Zobacz profil autora
Krzysztof Inny
Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zachodniopomorskie

Post
Andrzejku nie odbieraj tak tragicznie naszych wypowiedzi wspaniale, że Patryk zorganizuje spotkania na skypie. A wiosną i w lecie mogą odbywać się ze względu na brak lokalu w terenie. Nawet kiedy miałoby wziąć w nich udział kilka osób warto. Być może te wszystkie nieporozumienia wynikają właśnie z braku rozmów. Andrzejku razem musimy doprowadzić do tej normalności i Ty już ją zapoczątkowałeś chęcią rozmowy, organizowania wirtualnych spotkań jak i tych w realu.
Jesteś wspaniałym człowiekiem, kompanem i Prezesem Naszego Towarzystwa i szanuję Ciebie za wszystko co do tej pory zrobiłeś.
Pozdrawiam Krzysztof Filocha.
Zapomniałem podać adres skypa: krzysztoffilocha


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Inny dnia Nie 22:44, 22 Mar 2009, w całości zmieniany 1 raz
Nie 22:41, 22 Mar 2009 Zobacz profil autora
andrzej
Gość


Post
Witam wszystkich.
Jak zauważyliście w aktualnościach jest informacja o czacie , który ma się odbyć w dniu 23.10.2009r. o godz 18.00 . Serdecznie zapraszam do uczestniczenia w nim . Aby nie doszło do takowych nieporozumień jak w tym temacie postanowiliśmy aby takowe spotkania odbywały sie raz w miesiącu . Każdy z Was będzie miał możliwość wypowiedzenia się odnosnie dalszej wizji działalności naszego Towarzystwa. Pozdrawiam. Andrzej Laszuk.
Nie 15:55, 18 Paź 2009
AndrzejLaszuk
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 152
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łobez

Post
Witajcie.
Jak podalismy w aktualnościach w dniu 25.04.2010r. odbyło się zebranie sprawozdawczo wyborcze naszego Towarzystwa. Do Świdwina przybyło raptem 23 członków , ze 106 zarejestrowanych członków . Frekwencja mizerna. No ale cóż najbardziej dało się odczuć brak funkcyjnych. Zebranie odbyło się, wybralismy nowy zarząd o czym napisze nowy sekretarz n aszego Towarzystwa. Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Pon 6:22, 26 Kwi 2010 Zobacz profil autora
papaxpapa
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gryfice

Post
Witam serdecznie
Mam pytanie dotyczące działalności Towarzystwa?
Ilu członków obecnie skupia Towarzystwo? Ilu z członków działa na rzecz Towarzystwa.W jakim kierunku idzie polityka towarzystwa?

Wiem wiem duzo pytań zadaję ale zeby sie w coś zaangazować muszę poznac strukturę i zasady działania organizacji Wink

Serdecznie pozdrawiam
Tomek


Ps.
PO drugie mam nadzieje ze ożywimy dyskusję na tym forum,która w ostatnim hhmmm czasie nieco podupadła ........moim zdaniem warto


Post został pochwalony 0 razy
Śro 7:25, 27 Cze 2012 Zobacz profil autora
AndrzejLaszuk
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 152
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łobez

Post
Witaj Tomku.
Odpowiem po kolei. Zarejestrowanych mamy 120 członków naszego Stowarzyszenia. Niektórzy z tych osób opłacają tylko i wyłącznie składki członkowskie wspierając nas w ten sposób. Niektórzy uczestniczą także w pracach społecznych , ochronie tarlisk , działają w strukturach SSR. Nie podam Ci ilościowo ale kilkanaście osób udziela się w ten sposób.
Polityka Towarzystwa w jakim kierunku idzie? Zgodnie z zebraniem jakie odbyliśmy w trakcie zawodów Grand Prix członków TMRR w dalszym ciągu organizujemy zawody Reską Troć , przystąpiliśmy do programu Life+ , w dalszym ciągu za pozyskane środki z zawodów zarybimy pstragiem i lipieniem Regę oraz dorzecze, poczynimy wszelkie starania nad zachowaniem dziewiczości przyrody na rzece Redze / tego co jeszcze zostało/ Będziemy sukcesywnie inwestować w monitoring miejsc zagrożonych kłusownictwem. Wspierać działania SSR i służb pomocnych ( SG przede wszystkim) . Zachęcam do brania udziału w spotkaniach , zawodach Grand Prix gdzie wiele ważnych problemów jest poruszanych.


Post został pochwalony 0 razy
Czw 5:56, 28 Cze 2012 Zobacz profil autora
papaxpapa
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gryfice

Post
WItam serdecznie
Dziękuje za informację odnośnie funkcjonowania Towarzystwa.Bardzo mnie ta sprawa interesuje poniewaz pokrywa sie ona z moimi zainteresowaniami . Mam nadzieje ze Panów doświadczenie moze byc scedowane takze na innych ludzi którzy moga poszerzyc krag TMRR . Z tego co obserwuje temat ten niesie za soba takze emocje co jednoznacznie wskazuje ze ta organizacja rozwija sie w sposob naturalny i co wiecej ma szanse na dalszy proporcjonalny rozwój dla dobra naszych akwenów wodnych..
Tego zycze Panom i wszystkim członkom TMRR

Serdecznie pozdrawiam
Tomek


Post został pochwalony 0 razy
Czw 18:04, 28 Cze 2012 Zobacz profil autora
AndrzejLaszuk
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 152
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łobez

Post
Tomku zawsze nowe osoby , nowe pomysły mile widziane. Trochę ikry przydałoby się akurat w Waszym rejonie. Myślę na Biesiadzie będzie okazja porozmawiać. No i Grand Prix Lipień TMRR . Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Nie 17:49, 01 Lip 2012 Zobacz profil autora
GośćPost
Rozmowa widzę zacna w temacie no ale co w tym kierunku zrobiliśmy .????
Na początek mam propozycję co do od tarlania troci w naszej Redze zakończyć już czas to straszne przedsięwzięcie i legalne kłusownictwo. Wniosek wysuwam albo całkowity zakaz odtarlania albo kontrolowany przez członków TMRR ALBO innych członków kół na terenie Trzebiatowa. TO NA POCZĄTEK.....!!!!
Pon 21:30, 30 Cze 2014
samael
Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
Anonymous napisał:
Rozmowa widzę zacna w temacie no ale co w tym kierunku zrobiliśmy .????
Na początek mam propozycję co do od tarlania troci w naszej Redze zakończyć już czas to straszne przedsięwzięcie i legalne kłusownictwo. Wniosek wysuwam albo całkowity zakaz odtarlania albo kontrolowany przez członków TMRR ALBO innych członków kół na terenie Trzebiatowa. TO NA POCZĄTEK.....!!!!

Ps nie zalogowałem sie SAMAEL..


Post został pochwalony 0 razy
Pon 21:43, 30 Cze 2014 Zobacz profil autora
run3
Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Post
Things are very open and intensely clear explanation of issues. Had visited the sites you had posted and it was nice. Thanks for sharing it


Post został pochwalony 0 razy
Śro 4:45, 03 Lut 2016 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Towarzystwo Miłośników Rzeki Regi Strona Główna » Forum Towarzystwa Miłośników Rzeki Regi Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do: 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin